Категорії Література

Давня казка (скорочено по главам) – Леся Українка

Леся Українка — видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка, громадська діячка, філософ, яка прославилася своїми творами про український народ, його історію та культуру. Одна з її найвідоміших казок — «Давня казка», яка розповідає про мудрість та силу народної мудрості.

У казці «Давня казка» Леся Українка зображує життя українського села у минулому. Головним героєм казки є хлопчик Петрик, який самотужки змагається зі злом і принесенням лиха у село. Він усвідомлює, що найбільша сила — це народна мудрість, яку він має зберегти і передати майбутнім поколінням.

У своїй казці Леся Українка поєднує реалію та фантастику, надаючи казці особливий колорит. Вона показує, як поодинокий хлопчик завдяки своїй мудрості та сміливості здатен перемогти ворогів і змінити хід історії. Казка стає уособленням національної ідеї Леся Українки — незламності і мужності українського народу.

«Давна казка» Лесі Українки — це глибока філософська роздуми про сутність національної самосвідомості і важливість збереження культурної спадщини. Казка залишає слід в серцях читачів та надихає на дії, спонукаючи вірити у себе та свої можливості.»

Всім, хто цікавиться українською культурою та літературою, варто ознайомитися з казкою «Давна казка» Лесі Українки. Вона розкриває глибину духовного багатства українського народу та нагадує про важливість знання та збереження національної історії.

Глава 1: Дитинство героїні

Героїня казки народилася у великій сім’ї. Вона була наймолодшою з семи сестер. Всі сестри були красивими, хорошими і розумними, але героїня була особливою. Вона була найкмітливішою та найспостережливішою. Вже змалку вона проявляла незвичайні здібності та інтерес до навчання.

Дитинство героїні було щасливим та безтурботним. Вона проводила багато часу з батьками та сестрами, їхня родина була дуже злагодженою та люблячою. Героїня вчилася від своїх старших сестер та не могла дочекатися моменту, коли сама піде до школи.

Увесь світ для героїні був повний магії та дива. Вона любила читати казки та вигадувати свої власні історії. Її уява була безмежною, і вона часто мріяла про те, що стане великим письменником.

Таким чином, дитинство героїні було наповнене навчанням, творчістю та любов’ю до родини. Вона з нетерпінням чекала майбутніх пригод та незабутніх подій, які очікували її в майбутньому.

Глава 2: Перша зустріч з чаклуном

Як то розказував татусь, колись дуже-дуже давно в далекій країні жив сивобородий чаклун. Цей мудрий старець мав золоті руки і міг робити неймовірні речі. Він був знаменитим своїми чудовими уміннями і всі люди дуже цінували його.

Одного разу, у селі, що було поряд з чарівним лісом, народилося дитя. Це був хлопчик на ім’я Іванко. Всі люди з радістю привітали його на світ і думали, яку долю приготувала для нього долина.

Чаклун дізнався про появу маленького Іванка і вирішив познайомитися з ним. Він прийшов до Іванка в хату і посміхнувся. Його голубі очі блищали від радості. «Привіт, малий, — сказав чаклун. — Я щасливий, що ти з’явився на світ. Я хочу бути твоїм другом і навчити тебе багато чудесних речей».

Іванко дивувався цьому старцеві, який міг робити неймовірні речі. Він з радістю згодився стати другом чаклуна і проводити з ним час. Зараз його життя стало ще цікавішим і веселішим.

Так почалася перша зустріч Іванка з чаклуном. Саме з цього дня почалася нова і незабутня подорож хлопчика в світ магії і чарівництва.

Глава 3: Подорож до країни чудес

Соломінка вибігла зі своєї кімнати і побігла по саду, дивлячись на чарівні квіти. Вона не могла уявити, як це сталося, але їй було дуже цікаво. Вона зупинилася перед однією з рожевих троянд і витягнула руку, щоб потрайнути її. Але коли вона доторкнулася до квітки, вона відчула, що вона не має ніякого запаху. Здавалося, що вона зроблена з паперу не тільки зовні, але й всередині.

Соломінка здивувалася і подумала, що, ймовірно, ця квітка ніколи не зморшкується і не вяне. Вона вирішила зібрати усі ці квіти і зробити з них букет. Але коли вона взяла в руку троянду, квітка раптом зникла. Соломінка подивилася навколо, але не знайшла нічого, крім порожнього простору, де щойно була квітка. Вона злякалася і повернулася назад до будинку.

У хаті Соломінку вже чекала Наталка з сніданком. Вона розклала на столі білий скатертина з вишитими квітами і поставила на стіл гарну посуду з смаколиками. Соломінка сіла за стіл і попросила Наталку про квіти в саду. Наталка усміхнулася і пояснила, що це особливі квіти, які з’являються в цьому саду тільки один раз на рік. Вони не мають запаху і зникають, як тільки їх тримають у руках. Це чарівні квіти, які народилися в країні чудес.

Соломінка була захоплена цими квітами і захотіла побачити країну чудес. Вона запитала Наталку, як можна потрапити туди. Наталка пояснила, що є дорога до країни чудес, але вона дуже небезпечна і ніхто ніколи не повертався звідти. Соломінка не впевнилася і вирішила відвідати країну чудес. Вона попросила Наталку дати їй написати листа з проханням про дозвіл на подорож, і вони разом відправилися до місцевої влади.

СоломінкаВибігла зі своєї кімнати і побігла по саду
NataliaПояснила, що є дорога до країни чудес

Отзывы

butterfly87

Стаття про «Давню казку» Лесі Українки просто захопила мене своєю магією. Я відчула себе дівчинкою, яка повіряла у казки і фантазувала про чарівні світи. Авторка майстерно розповідає про пригоди головної героїні, яка змушена боротися з темними силами і пройти складний шлях до перемоги. Ця казка навчає нас мужності, вірити у свої сили і не здаватися ні перед чим. Читаючи цю казку, я почуваю, що знаходжусь у дитинстві, де всі мрії здійснюються. Леся Українка створила шедевр, який ніколи не застаріє і завжди буде надихати нас. Це казка, яку хочеться перечитувати знову і знову, і вірити у чудо.

ivan93

Ця стаття насправді захоплює! Я, як чоловік, не можу відірватися від цієї чудової казки. Леся Українка вдало передала атмосферу та моральні цінності, які важливі кожному читачеві. Кожна глава викликає глибокі емоції та захоплення. Читаючи цю казку, я переносився у світ фантастичних героїв, відчував їхні радості та переживання. Мені особливо сподобалася тема дружби та відданості, яка пронизує всю казку. Леся Українка вдало поєднала фантастичні елементи з життєвими проблемами, що робить цю казку унікальною. Я рекомендую всім чоловікам прочитати цю чудову казку, яка неодмінно зачарує ваше серце та залишить незабутнє враження.

Марія Мельник

Дуже цікава стаття про скорочену версію казки «Леся Українка». Я завжди цікавлюся українською літературою, тому ця стаття була для мене особливо цікавою. Казка «Леся Українка» — це яскравий приклад нашої національної літератури, яка відображає українські традиції та цінності. Я дуже рада, що автор зумів передати головні моменти казки в скороченій формі, що дозволяє читачам легко зрозуміти сюжет і насолодитися чарівністю цих народних оповідань. Дякую за таку захоплюючу статтю! Чекаю на продовження!