Категорії Корисні поради

Від чого жовтіє туя і як допомогти

Чому туя жовтіє або буріє?

Сосна, рід хвойних дерев сімейства соснових. Це вічнозелені дерева, які можуть жити 400-600 років. Але що робити якщо ваша сосна не така вже й зелена, а місцями видно жовта хвоя?

Не варто відразу панікувати, думаючи, що дерево пропадає або вже пропало. Жовтіючі голки не завжди свідчать про виникнення проблем.

Сезонне скидання хвої.

Як листяні рослини восени скидають листя, так і вічнозелені рослини періодично скидають свою хвою. На відміну від листяних дерев, які відразу скидають все листя, сосни, скидаючи стару хвою, зберігають велику частину голок. Стара хвоя перед обпаданням жовтіє і дерева можуть здаватися хворими.

Соснові дерева, як правило, скидають голки восени, хоча вони можуть скинути їх і в іншу пору року. Термін життя хвої становить приблизно 3-5 років, після того відбувається їх заміна. Більшість видів сосни зберігають свою хвою протягом декількох років до того, як стара трирічна хвоя впаде.

Старі жовтіють голки, які скидають сосни, розташовані ближче до внутрішньої частини дерева. Оскільки молода голка, яка залишається зеленою, знаходиться на зовнішній частині дерева, сезонне осипання хвої може залишитися непоміченим у більшості видів. Однак, біла сосна є прикладом одного виду сосни, який може втратити помітну кількість хвої восени.

Фактори навколишнього середовища, що викликають опадання хвої.

Сосни чутливі до поразки вітром. Після сильного шторму хвоя може пожовтіти, а деякі дерева з часом і загинути. Деякі сосни можуть залишатися зеленими протягом року, перш ніж хвоя пожовтіє на всьому дереві.

Сосни можуть реагувати на різке коливання температури, особливо восени, тканини рослин можуть травмуватися, що з часом викликає пожовтіння хвої.

Дорожня сіль, яка потрапляє на сосни, може спалити рослинні тканини, викликаючи пожовтіння хвої. Навіть забруднення повітря може привести до хвороби сосни.

Сосна хворіє і жовтіє при пересадці.

Шок від пересадки може привести до того, що хвоя починає жовтіти, навіть якщо правильно посадити дерево. Неправильні методи посадки, такі як посадка дерева занадто глибоко або недостатня кількість води до тих пір, поки рослина не вкорениться, можуть перетворити вічнозелені сосни в жовті сосни.

Посадка сосни під час спекотної погоди замість осені або зими може привести до того, що хвоя спочатку пожовтіє, а потім і зовсім придбає коричневий колір.

Дефіцит поживних речовин.

Всі рослини потребують води і поживних речовинах, але індивідуальні потреби залежать від видів рослин. Ряд дефіциту поживних речовин може привести до того, що листя жовтіє.

Одним із прикладів є дефіцит азоту, який може привести до того, що хвоя жовтіє. Необхідно удобрювати сосни та інші рослини відповідно до рекомендацій грунтових випробувань, щоб переконатися, що ви відповідаєте їхнім потребам.

Шкідники і хвороби, пожовтіння хвої.

Якщо ваше вічнозелена рослина пожовтіє навесні, винуватцем можуть бути кілька шкідників , які харчуються хвоєю: кліщі. У міру прогресування їх годування симптоми включають викривлення і пожовтіння хвої.

Якщо хвоя набуває бурого відтінку необхідно перевірити дерево на наявність короеда або лубоеда. Ще одним шкідником сосни є позакореневе нематода. Нематоди харчуються рослинною тканиною, через що хвоя жовтіє.

Причиною пожовтіння можуть бути такі хвороби: фузаріоз , шютте, іржа.

В будь-якому випадку при виявленні пожовклим хвої необхідно звернеться до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат, а сосни ще довгі роки будуть радувати своєю зеленню і ароматом.

Жовтіє туя на ділянці: як врятувати рослину

Ми розповідали, як підготувати до зими такий капризний чагарник, як гортензію. На відміну від вибагливих квітів, вічнозелена декоративна хвоя здається дуже легкою в догляді. Поки її не “беруть” різноманітні специфічні болячки.

Якщо ви помітили, що хвоя туї починає жовтіти, час виконати низку дій. Про це розповіли на ProstoWay. Звісно, є сорти з жовтим відтінком, але якщо пожовкла зелена туя, то неодмінно треба рятувати рослину.

Перш за все, садовими ножицями позрізайте всі сухі й руді гілки. Хвоя в туї сама не опадає, тому рослині треба допомогти позбутися хворої хвої. Сміливо обрізайте максимум гілок.

Якщо ви не зробили цього раніше, то відріжте верхівку туї на 10-15 см. Це зупиніть ріст вгору, щоб деревина добре укорінилася й брала всі поживні речовини з землі. Подбайте про ґрунт, у якому буде все необхідне для здорового росту рослини. Туя любить кислувату землю – треба придбати кислий торф і додати товстий шар під стовбур. Можна також змішати цей торф із верхнім прошарком ґрунту.

Додайте хвойне добриво — за нормою треба 25 г на одне дерево. Його можна купити в спеціалізованих магазинах.

Вже за кілька місяців ви побачите, як туя відновиться. Також ми розповідали, як визначити кислотність грунту в домашніх умовах.