Категорії Корисні поради

Скільки триває доба на Меркурій

22.11: Меркурій

Меркурій – найменша планета. У ньому немає місяця. Це також планета, найближча до Сонця. На фото нижче – поверхня Меркурія, покрита кратерами (рис. Нижче), як Місяць Землі. Багатьом з ударних кратерів мільярди років. Це означає, що Меркурій не сильно змінився геологічно протягом мільярдів років. Він не має тектоніки плит. Маючи лише слід атмосфери, він не має погоди, щоб зношувати стародавні кратери. Поверхня Меркурія покрита кратерами, схожими на Земну Місяць.

Вивчення Меркурія

Оскільки Меркурій так близько до Сонця, його важко спостерігати з Землі, навіть за допомогою телескопа. Космічний корабель Mariner 10 здійснив проліт Меркурія в 1974—1975 роках. У 2004 році місія MESSENGER покинула Землю. На шляху до Меркурія він здійснив один проліт Землі, два Венери і три Меркурія. У березні 2011 року MESSENGER став першим космічним апаратом, який вийшов на орбіту навколо Меркурія. На сьогоднішній день MESSENGER взяв понад 100 000 знімків і розкрив багато цікавих особливостей інтер’єру планети.

Короткий рік, довгі дні

Меркурій названий на честь римського бога-посланника. Меркурій був посланцем, тому що міг бігати надзвичайно швидко. Греки дали планеті таку назву тому, що Меркурій дуже швидко рухається по своїй орбіті навколо Сонця. Меркурій обертається навколо Сонця всього за 88 земних днів. У Меркурія дуже короткий рік, але він також має дуже довгі дні. Меркурій повільно обертається навколо своєї осі, повертаючись рівно три рази, за кожні два рази він обертається навколо Сонця. Тому кожен день на Меркурії становить 58 земних днів.

Екстремальні температури

Меркурій знаходиться дуже близько до Сонця, тому може сильно нагріватися. Меркурій також практично не має атмосфери. Оскільки планета обертається дуже повільно, температура сильно змінюється. При прямих сонячних променях поверхня може бути такою ж гарячою, як 427° C (801° F). На темній стороні поверхня може бути такою ж холодною, як —183° C (-297° F)! Найхолодніші температури можуть бути на нутрощах кратерів. Велика частина Меркурія надзвичайно суха. Вчені вважають, що на полюсах планети може бути невелика кількість води, у вигляді льоду. На стовпи ніколи не потрапляють прямі сонячні промені.

Рідкий металевий сердечник

На фото нижче представлена схема інтер’єру Меркурія (малюнок нижче). Меркурій – одна з найбільш щільних планет. Вчені вважають, що інтер’єр містить велику серцевину, виготовлену в основному з розплавленого заліза. Однак внутрішнє ядро може бути твердим. Ядро Меркурія займає близько 85% радіуса планети. Меркурій – одна з найбільш щільних планет, з дуже великим ядром.

Резюме

  • Меркурій, здається, швидко рухається, тому що він так близько до Сонця.
  • Меркурій має короткі роки, всього 88 земних днів. Меркурій має довгі дні, близько 57 земних днів.
  • Ртуть надзвичайно гаряча і має рідке металеве ядро.

Рецензія

  1. Чому рік на Меркурії всього 88 днів?
  2. Чому Меркурій в основному дійсно гарячий?
  3. Чому у Меркурія стільки кратерів?

Дізнатися більше

Використовуйте ресурс нижче, щоб відповісти на наступні питання.

  1. Який зонд був відправлений Меркурію?
  2. Як Меркурій порівнюється за розмірами з іншими планетами?
  3. Який склад Меркурій?
  4. Яке можливе пояснення того, чому Меркурій має таке велике ядро?
  5. Опишіть коливання температури на Меркурії.
  6. Скільки триває день на Меркурії, виміряний в земних днях?
  7. Про що свідчить вулканічна активність на Меркурії? Яке було походження цієї діяльності?
  8. Чому вчені вважають, що на Меркурії може бути лід?
  9. Чому космічний телескоп Хаббла не можна використовувати для перегляду Меркурія?

Recommended articles

Меркурій – найближча планета до Сонця

Відстань від Сонця: 57900000 км

Діаметр планети: 4 878 км

Доба на планеті: 58 сут. 16 ч. *

Рік на планеті: 88 діб *

t ° на поверхні: від -180 ° C до + 430 ° C

Атмосфера: майже не присутній

Супутники: не має

* Період обертання навколо власної осі (в земних добі)

** Період обертання по орбіті навколо Сонця (в земних добі)

Меркурій – це восьма за величиною планета, найближча до Сонця, середня відстань до якого становить 0.387 АЕ (астрономічних одиниць) або 57.910.000 кілометрів. Маса планети складає 3.30e23 кг, а діаметр – 4,880 км (менше тільки у Плутона).

Презентація: планета Меркурій

Завантажити відео презентацію: планета Меркурій

Внутрішня будова

У центрі планети розташоване металеве ядро, на зразок земного, різниця тільки в розмірах. Якщо земне ядро ​​займає тільки 17% обсягу планети, то у Меркурія – 42% об’єму.

Навколо ядра знаходиться шар мантії – 500-700 кілометрів силікатної породи. Наступний шар – це кора, яка має товщину приблизно в 100-300 кілометрів. Верхній шар планети має багато пошкоджень, більшість учених дотримуються теорії, що вони виникли внаслідок повільного охолодження Меркурія.

Атмосфера і поверхня

Атмосфера Меркурія

Атмосфера Меркурія дуже розряджена і практично прирівнюється до вакууму. Склад:

водень (70 атомів на 1 см³);

гелій (4500 атомів на 1 см³).

Через практично нульовий атмосфери і близькість до Сонця, температура на поверхні планети коливається в межах -180 …. + 440 ° C. Поверхня нагадує місячну – безліч кратерів (від зіткнення з астероїдами), і гори висотою до 4 км (місячні можуть бути в півтора рази вище).

На відміну від супутника Землі, на зворотному боці Меркурія розташовані здуття, які утворилися під дією сонячних припливів. Також є високі уступи, чия протяжність може досягати декількох сотень кілометрів.

Цікаві факти про планету

Назва планеті дали древні римляни, які шанували бога Меркурія як покровителя злодіїв, мандрівників і торговців. Проте вважається, що першу від Сонця планету знали ще 3000 років до н.е. (з часів Самаритян).

У Стародавній Греції її називали відразу двома іменами – Аполлоном (бог сонячного світла, покровитель мистецтв і науки) вранці і Гермесом (шустрий посланник богів) ввечері. Причому греки не знали, що бачать одну й ту ж планету.

Довгий час астрономи не могли розібратися в русі Меркурія по небу, а все через аномальну прецесії його орбіти. Механіка Ньютона ніяк не підходила для пояснення занадто витягнутої орбіти: перигелій = 46 млн км від Сонця, афелій = 70 млн км. Вчені XIX століття навіть вважали, що близько до Меркурія переміщається якась інша планета (іноді звана Вулканом), яка і впливає на його орбіту. Коректно передбачати рух планети стало можливим тільки після відкриття Ейнштейном його загальної теорії відносності.

Вивчення планети

Поверхня Меркурія

Вивчення Меркурія дуже ускладнене через його близького розташування до Сонця, з американського телескопа Хаббл неможливо отримати якісні знімки.

До планети наближалася тільки одна міжпланетна станція – Mariner 10, яка зробила три обльоту в 1974-1975 роках. Вийшло зробити картографію тільки 45% відсотків планети.

Також проводилися радіолокаційні спостереження, але ці дані скоріше відносяться до теорії, ніж до залізним фактам. Так, подібне дослідження показало присутність замороженої води на північному полюсі Меркурія (Mariner цю область і не картографував).