Категорії Корисні поради

Хто займається захистом тварин

Хто займається захистом тварин

Київське товариство захисту тварин (КТЗТ, або КМТЗТ) – неприбуткова громадська організація, що займається захистом тварин в основному в м. Києві. У її джерел в 1960 році стояв видатний поет М.Т. Рильський. Діяльність Товариства регулюється статутом і управляється президентом. Товариство пропагує гуманізм до всього живого і займає рішучу, безкомпромісну позицію щодо проблеми бездомних тварин. Для нас не є прийнятними напівзаходи з боку уповноважених державних установ і їх окремих чиновників, ми наполягаємо на вичерпному і остаточному рішенні питання безпритульних тварин сучасними гуманними методами. Товариство не підтримується державою*), джерело його фінансування – членські внески і добровільні пожертвування громадян.

КТЗТ є членом Асоціації зоозахистних організацій України (АЗОУ).

Президент Ася Вільгельмівна Серпінська

Теперішній президент КТЗТ Ася Вільгельмівна Серпінська “в минулому житті” – кандидат математичних наук, доцент кафедри прикладної математики Київського національного університету будівництва і архітектури. У 1999 році вона прийняла Товариство в розореному і запущеному стані, без приміщення для утримання безпритульних тварин. Асі Вільгельмівні довелося закласти свою квартиру в Києві, щоб на ці гроші купити покинутий корівник в смт. Гостомель і переобладнати його в притулок. Зараз вона – єдиний беззмінний працівник гостомельського Притулку, тому турбота про хвостатих підопічних віднімає в неї весь час та сили. А нерідко й гроші, адже Ася Вільгельмівна не тільки працює безкоштовно, а й постійно підтримує Притулок з власних коштів.

Читайте звернення Аси Вільгельмівни до відвідувачів сайту

Гостомельський притулок для бездомних тварин

Колишній корівник, в якому розміщується Притулок, тепер не впізнати: він надає дах семи сотням (!) собак і кішок. І все-таки його можливості обмежені, адже у Києві одних тільки бездомних собак налічується більше 30 тисяч. Єдиний вихід – шукати нових, добрих і дбайливих постійних господарів для чотирилапих друзів, які одного разу вже відчули на собі людську зраду.

Якщо ви подумуєте завести собаку або кішку, – приїжджайте знайомитися! Ви не тільки зможете вибрати з наших численних вихованців самого вподобаного, але й звільните місце для наступного, який зараз бореться за виживання на вулиці. Тварини в гостомельськом Притулку щеплені та кастровані, ми також охоче відповімо на ваші питання по їх утриманню.

Центр стерилізації

У Притулку обладнано найбільший в Україні ветеринарний стаціонар і госпіталь. Тут проводиться стерилізація бездомних тварин, після чого вони проходять обов’язкову реабілітацію в стаціонарі і повертаються в Притулок або на свої звичайні місця проживання. Стаціонар розраховано на стерилізацію 3’500 тварин в рік, але досягти таких темпів вдається рідко через нестачу фінансування.

Власники домашніх тварин можуть залишити свого вихованця після операції в реабілітаційному відділенні під наглядом кваліфікованого персоналу. Ціна операції тільки-тільки покриває наші витрати на медикаменти та корм. Обов’язково зв’яжіться з нами, перш ніж привозити тварину на операцію, щоб уточнити завантаженість госпіталю.

Волонтерство та допомога

В гостомельського Притулка і КТЗТ в цілому немає надійних джерел фінансування і постійних працівників. Тому ми будемо вдячні за будь-яку матеріальну допомогу (в першу чергу грошові кошти, а також медикаменти, корм та будівельні матеріали). Якщо у вас туго з грошима – допоможіть фізично, приїхавши в Притулок на пару годин і вибравши собі заняття до душі з сотні термінових і важливих справ. Навіть просто поспілкуватися з тваринами, яким бракує людської уваги, – вже допомога!

Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

Для успішного вирішення будь-якої проблеми необхідно, перш за все, встановити причини її виникнення. Звідки ж беруться безпритульні тварини? Відповідь проста: безвідповідальні люди викидають своїх хатніх тварин на вулицю, вони стають бездомними та гуляють з протилежною собі статтю, що породжує нових вуличних тварин.

Декілька років тому американська газета The Washington Post проводила дослідження про кількість собак та кішок, які живуть у 54 країнах. Результати показали, що Україна входить в десятку лідерів за кількістю безхатніх тварин.

Через російську воєнну агресію проти України багато тваринок залишились без хазяїв у жахливих умовах. Але знаходяться добрі люди та волонтери, які піклуються про них та шукають їм новий дім.

Уникнути збільшення кількості бездомних тварин можна за таких умов:

  • Має бути комплексний закон, який регулюватиме всі аспекти цієї проблеми. Закон повинен працювати, механізми мають бути відпрацьовані.
  • Обов’язково потрібна реєстрація домашніх та бездомних тварин. Також повинна поширюватись соціальна реклама. Вона популяризовуватиме стерилізацію, гуманне й відповідальне ставлення до тварин, закликатиме брати їх із притулків.
  • Підтримати програму ВСВВ. Вилов, Стерилізація, Вакцинація та Випуск. Якщо ви помітили, що в підвалі вашого будинку ховаються від холоду чотирилапі, повідомте про це місцеві притулки та спеціалізовані благодійні фонди.
  • Допомагайте поширювати новини від зоозахисних організацій. Розповідайте в соцмережах про громадські ініціативи, важливі петиції, запрошуйте друзів на марші за права тварин. Стежити за новинами й актуальними подіями можна на Facebook-сторінці UaAnimals.
  • Відносити старі та непотрібні речі в притулки. Теплий одяг, меблі, подушки, іграшки, відра, миски — взимку мешканці притулків радітимуть навіть вашій старій ковдрі з горища. Також організації будуть раді будматеріалам, щоб волонтерам було чим утеплювати вольєри.

Організації, які займаються захистом тварин в Україні:

  1. Київське товариство захисту тварин
  2. Благодійний фонд «Кото-Ярмарок»
  3. Благодійний проєкт «Хочу собаку»
  4. Черкаське міське товариство захисту тварин «Друг»
  5. Animal Id Info
  6. PetAdvisor
  7. Happy Paw

Також буде дуже корисно донатити благодійним фондам та волонтерським організаціям, щоб у них було більше можливостей забезпечувати тварин необхідною їжею, іграшками, ліками і послугами ветеринарів.

Владислава ПАУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

Останні новини від OGO.ua

Залишити коментар Відмінити

Про нас

Сайт «Я – журналіст» – це інтернет-ресурс для тих, хто цікавиться журналістикою.

Молоді журналісти, майбутні журналісти, педагоги, які працюють із юними журналістами – кожен знайде корисну для себе інформацію.

Вступ на журналістику, поради для журналістів, конкурси для журналістів, творчі доробки юних журналістів, корисні статті та інтернет-ресурси для тих, хто займається журналістикою або викладає журналістику – все це теми сайту «Я – журналіст».

Редактор сайту – Віталій Голубєв, головний редактор Видавничого дому «ОГО», викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька академія», керівник Школи універсального журналіста та всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст!».

Детальніше про нас – за посиланням.

Реклама: Олена Копиця, 050 339 3334, [email protected]

Останні новини

У наш час неможливо жити без техніки. Майже у всіх.

Мабуть, у кожної людини є мета. До якої вона іде м.

Інтровертам зазвичай важко придумати, ким вони хоч.